top of page

Маріанна Ніколаєва – (власниця і засновниця архітектурно-дизайнерського бюро)


Маріанна Ніколаєва – власниця і засновниця архітектурно-дизайнерського бюро в Харкові, з досвідом роботи 25 років. Зі своєю командою займається розробкою об‘єктів інфраструктури та ландшафтним дизайном для проекту «Екопоселення».

23 лютого об одинадцятій годині ночі задзвонив телефон. Маріанна, побачивши що телефонує донька, підняла слухавку й почула від неї новину, про яку вже з місяць говорили по всім телеканалам. Перелякана дівчина сказала мамі, що почнеться війна і вона виїжджає з Харкова. Маріанна, звісно, спробувала заспокоїти доньку, бо сама в це не вірила, проте дівчина наполягала на своїй думці, і все ж, покинула місто тієї ж ночі. За словами Маріанни, її дочка теж працює в сфері дизайну та має впливових клієнтів, від яких й дізналась про наступ російських військ. Жінка досі дивується, як дівчині вдалось так вчасно виїхати та вберегти себе від перебування під обстрілами.

О четвертій годині ранку Маріанну розбудили постріли. Вона розгублена підійшла до вікна і спостерігала за тим, що відбувається в рідному місті. Спалах за спалахом, перелякані люди бігають по двору, метушаться, тікають. Стоїш, дивишся у вікно і не розумієш що робити, не вкладається в голові як таке можливо. Несприйняття дійсності тривало до того моменту, коли прийшлось стрімголов бігти в під‘їзд і ховатись в ньому від градів. Тоді прийшло усвідомлення війни, розуміння небезпеки. А коли побачили перші танки та БТР, відчуття було наче ти в бойовику, як у фільмі, проте це була страшна реальність.

Після 1 березня, коли прилетіла перша ракета, було вирішено покидати Харків. Спочатку Маріанна з дорослим сином та подругою їхали в Полтаву 12 годин, при тому що відрізок дороги складав 140 кілометрів. Після чого прибули в Кременчук, де декілька днів приходили в себе після пережитого. Маріанна каже, що тоді в голові відбувся певний дисонанс. Після розбомбленого Харкова, в якому люди не виходили на вулицю, потрапити в місцевість, де навіть працюють кав‘ярні і можна випити каву, було для них шоком. Пізніше вони доїхали до кордону, після чого повернулись в Чернівці, де проживають до сьогодні.

Маріанна каже, що досі не розуміє як так сталось що війна прийшла у їхній дім. Їй, як корінній мешканці Харкова в четвертому поколінні та архітектору, знавцю історичних будівель, надзвичайно важко переживати руйнування міста. Це навіть не образа, це лють зі злістю, відчуття ненависті за те, що їй рідне.

До команди БФ «Люди світу» Маріанна долучилась навесні, коли мала змогу ознайомитись з проектом про екопоселення. Тоді жінка дізналась, що організація шукає архітекторів та дизайнерів для реалізації цієї програми. Маріанна вважає, що подібні проекти ніколи не залишались осторонь і точно будуть втіленні в життя. Особливо в сучасності, коли багато людей залишилось без власного дому, проектування самобутнього містечка в екологічно чистому регіоні – це унікальне поєднання потреб людини з естетичним задоволенням.


7 переглядів0 коментарів
bottom of page