top of page

Яна Шевченко (UX/UI дизайнер)

Оновлено: 11 серп. 2022 р.


*У цілях безпеки ми не публікуємо фото Яни

Яна Шевченко – UX/UI дизайнер. Співпрацює з БФ «Люди світу» вже більше року. Займається графічним та веб-дизайном, створює презентації, працює над текстами.


24 лютого Яна прокинулась від дзвінка матері, яка переляканим голосом повідомила про початок війни.

«Тоді подумала, що мамі щось наснилось, та і я була дуже сонна щоб щось зрозуміти. Не могла в це повірити, одразу почала переглядати новини, а потім вже на власні очі побачила танки.


Мої батьки живуть в Охтирці, а я в Сумах. По суті, ми одні з перших зустріли колони російської техніки. Словом, це для мене було доволі стресово, як і для всіх українців» – розповідає дівчина. Спочатку в Сумах велись вуличні бої. На щастя, там де живе Яна було тихо, проте все рівно дуже лячно.

З часом, воєнні дії перейшли за межі міста, постійно бахкало, серце вистрибувало, доводилось бігати в укриття. Одразу з’явились проблеми з продовольством, в місто не постачали продукти. Ситуація нагнітала, а напруження тривало до кінця березня.

Пізніше відкрили зелені коридори, перевагу, звісно, надавали жінкам з дітьми, людям з обмеженими можливостями та пенсіонерам. Яна не підпадала під ці категорії, та й не хотіла покидати батьків, не могла собі цього дозволили. Так, в постійному стресі та шоці дівчина прожила 3 тижні.


Після чого, вирішила повертатись до роботи, щоб трохи відволікти себе. Саме тоді, коли відбувались запеклі бої, Яна, ризикуючи власним життям, працювала над створенням сайту для нашого Благодійного фонду «Люди світу». Дівчина з усмішкою розповідає про те, як вдавалось підтримувати зв’язок з командою під постійними обстрілами, та тоді було зовсім не до сміху. Як тільки повітряна тривога – біжить в укриття. Вибухи, гул, свист… Так годину-дві, і назад додому, вмикає комп'ютер і далі працює. Яна дуже оптимістично дивиться на життя, навіть не дивлячись на умови, в яких доводиться перебувати. Сміється, що вже як військовий може зібратись за 30 секунд і бути напоготові.


Каже, що основною мотивацією працювати в команді БФ «Люди світу» є команда однодумців. Реалізовувати спільні проекти легше коли тебе оточують люди з якими комфортно працювати, йти однією дорогою, дарувати одне одному позитивні емоції. Яна вважає, що проект, над яким вони працюють, націлений на перспективу і є необхідним не тільки нашій державі та нашому суспільству, а й світу в цілому. Розуміння того, що ти частинка цієї масштабності та глобальності приносить задоволення і віру в краще майбутнє.


15 переглядів0 коментарів
bottom of page